TAGASI

Põrandaküte

 

 

 

 

 

 

 

Vesi-põrandakütte paigaldustööd koos materjalidega:

Põrandaküttetoru 16×2,0, paigaldussamm 15 cm, paigaldus, survestamine – alates 12 €/m2

Põrandaküttetoru 20×2,0, paigaldussamm 30 cm, paigaldus, survestamine – alates 9 €/m2

Põrandaküttetoru 16×2,0, paigaldussamm 15 cm, kollektor, paigaldus, survestamine – alates 15 €/m2

Põrandaküttetoru 20×2,0, paigaldussamm 30 cm, kollektor, paigaldus, survestamine – alates 12 €/m2

Põrandakütteprojekt eramutele alates 450 €.

Põrandaküttes kasutatavad materjalid

Põrandaküttetoru hapnikukaitsebarjääriga 16×2,0 – 0,79 €/jm

Põrandaküttetoru hapnikukaitsebarjääriga 20×2,0 – 0,89 €/jm

Põrandaküttekollektorid ja automaatika Giacomini. Giacomini põrandaküttekollektoritele pakume ka juhtseadmeid (ajam, täitur, ruumitermostaat jms.).

UPONOR täislahendused, erilahendused Flooré põrandaküttepaneelidega.

 

Põrandaküttest üldiselt

Vesi-põrandaküte on ette nähtud paigaldamiseks kõikidesse ruumidesse, kus ehituslik konstruktsioon seda võimaldab. Põrandakütte soojuskandjaks on madalatemperatuuriline (30 – 40 °C) vesi, mis tsirkuleerib ruumi põrandasse paigaldatud küttetorustikus.

Põrandaküte on paigaldatav koos kõikide Eestis levinud keskkütteseadmetega (tahkeküttekatlad, gaasikatlad, elektrikatlad, õlikatlad jms.), samuti sobib põrandaküttesüsteem ideaalselt majadele mille kütteallikaks on valitud soojuspump.

Põrandaküte võimaldab säästa ka kulutustes küttele. Põrandaküttesüsteemi maksumus (materjalid ja paigaldustööd) on ligilähedaselt sama, mis täisautomaatse radiaatorkütte puhul, kuid oluline kokkuhoid tuleb igakuistes kulutustes järgnevatel kütteperioodidel. Põrandakütte puhul on temperatuuri jaotus ruumis ühtlasem, mistõttu on võimalik ruumi temperatuuri paari kraadi võrra vähendada ilma, et ruumis viibivad inimesed seda tunnetaksid. Vähendades ruumi temperatuuri 1 °C, vähendate kulutusi küttele keskmiselt 5-7%. 200 m² maja puhul teeb see aastaseks kokkuhoiuks sõltuvalt kütteallikast ca’ 50 – 100 eurot.

Põrandaküttesüsteemi automaatika tagab ruumide temperatuuri automaatse reguleerimise vastavalt Teie poolt etteantule. Ruumide põrandate temperatuur on ühtlane ja jalale meeldivalt soe. Ruumides võite kasutada kõiki enamlevinuid põrandakattematerjale: keraamiline plaat, vaipkate, parkett. Automaatika ja õige paigaldus-seadistus tagavad ruumis oodatud temperatuuri ka külmadel talveilmadel.

Vesi-põrandaküte sobib paigaldamiseks kõikidesse ruumidesse, kus ehituslik konstruktsioon seda võimaldab. Põrandakütte soojuskandjaks on madalatemperatuuriline (30 – 40 °C) vesi, mis tsirkuleerib ruumi põrandasse paigaldatud küttetorustikus.

Kategooria: .